• (063) 755-35-51
 • (098) 434-61-10
 • (099) 276-46-47
Кошик порожній

Контакты

Замовити дзвінок

Пн-Пт. з 10 до 19

Сб. з 11 до 16

Нд. вихідний

г. Одесса
вул. Фонтанська дорога 11, офіс 210

Кальянний тютюн без нікотину

Щоб однозначно відповісти на це питання, потрібно точно знати, що саме ви курите за допомогою кальяну. У наш час він став надзвичайно популярним видом відпочинку з друзями. А тому, провідні фірми-виробники стали випускати кальянні безнікотинові суміші. Вимочені в натуральних ароматизаторах, цукровому сиропі і гліцерині, вони можуть бути фруктово-ягідними, медовими або з додаванням м'ятних листів. Також для Кальянокуренії використовують натуральні камені, попередньо замочені в спеціальному сиропі. Вони не містять нікотину і надають диму ніжний смак і аромат.
девушки курят кальян дым в бассейне
Безумовно, при палінні класичного тютюну можна констатувати наявність нікотину. Хоча він очищений від смол і інших канцерогенних речовин, нікотин все ж там присутній, про що зобов'язаний попередити виробник на упаковці.современный кальян дизайнерский дорогой необычный

Все більше виробників пропонують суміші або з низьким вмістом нікотину, або зовсім без нього. У таких сумішах присутні тільки натуральні компоненти. У гліцерині вимочуються попередньо фрукти і ягоди, додається мед, цукровий сироп, деякі бренди використовують м'яту.

Якщо говорити про більш міцних сортах тютюну, тут нікотин присутній обов'язково. Вагому роль відіграє сорт тютюнового аркуша, то, в яких умовах він вирощувався, як відбувалася сушка і обробка. Деякі виробники віджимають тютюн, щоб частково усунути шкідливий нікотин або посилити фортеця штучним чином.

В основному виробники використовують три сорти тютюну. Кожен з них відрізняється по фортеці і аромату:

 • Virginia - фортеця в діапазоні від 1 до 3%. Добавки практично не відчуваються за рахунок чистого і м'якого аромату.
 • Burley - фортеця в діапазоні 2-4%. Має аромат горіхів і карамелі, тому поєднується із сумішами відповідних смаків.
 • Oriental - фортеця до 6%. Яскравий і насичений смак пов'язаний з тим, що виробник використовує ефірні масла у великій кількості. Ідеально підходить для створення різних міксів.

Впливає чи нікотин на організм?

Нікотин дійсно є в кальяні. Це підтверджують численні світові та вітчизняні дослідження. Якщо говорити про процентне співвідношення, то в одній пачці кальянного тютюну, вага якої 50 грам, міститься нікотин на 0,05%. Таким чином, тютюн містить приблизно 25 міліграм нікотину.

Шляхом нехитрих обчислень вдається довести, що під час одноразового сеансу відбувається виділення 6,25 міліграма нікотину. Шкода від нікотину безпосередньо пов'язаний з тим, що речовина активно надає нейротоксическое дію. Таким чином, відбувається формування залежності.

Деякі виробники пропонують любителям покурити кальян, так звані замінники тютюну. У більшості випадків, як замінники використовуються «курильні камені». Це можуть бути висушені фрукти, меляса або листя чаю. Подібні альтернативи мають істотний недолік - в них відсутня нікотин. В результаті цього, у курця немає можливості насолодитися тими самими відчуттями, заради яких він і курить кальян.

Останнім часом все частіше можна зустріти дослідження, які спрямовані не на те, щоб обчислити процентне співвідношення нікотину в тютюні, а визначити, скільки його міститься в крові. Таким чином, вдалося дізнатися, що в крові тютюн різних виробників розподілився по-різному. Наприклад, для Nakhla ці показники склали 9.8 нг / мл, для Альфакер - 11.4 нг / мл, а для Starbuzz 5.8 нг / мл. Час, протягом якого проводився аналіз - 60 хвилин. Це ще раз підтверджує той факт, що нікотину в кальяні в кілька разів менше, ніж нікотину в пачці сигарет.

Крім цього, слід враховувати той факт, що в результаті годинного куріння кальяну поставляється приблизно в 2-3 рази менше нікотину, в порівнянні з тими ж сигаретами. При цьому передача нікотину розтягується на певні проміжки, що сприяє амортизації удару по організму.

Основна небезпека в нікотині?

Шкода від кальяну пов'язаний не настільки з тим, що в ньому міститься нікотин. Є безліч інших факторів, які впливають на організм:

 • Чадний газ - в процентному співвідношенні показники чадного газу в кальяні в кілька разів перевищують показники сигарет.
 • Передача слини. Досить часто кальян куриться в великих компаніях. Навіть з використанням персональних мундштуків не вдається уникнути ситуацій, коли в рідинний фільтр кальяну разом з димом передається слина.
 • Відсутність циркуляції повітря в приміщенні. Це сприяє збільшенню ризику пасивного куріння.

Кожну з цих «небезпек» досить легко спростувати:

 • За рахунок фільтрації диму через воду зменшується кількість нікотину, різних фенолів і інших речовин.
 • Тютюн не стикається з відкритим вогнем, відбувається свого роду тління. Таким чином, кальянний дим не містить шкідливі канцерогени, які чинять негативний вплив на організм.
 • Персональні або одноразові мундштуки зменшують ризик слюнообмена.

Багато хто помилково порівнюють нікотин, який міститься в кальяні з нікотином в сигаретах. Але між ними колосальна різниця. Для того, щоб продемонструвати відмінності ми підготували спеціальну таблицю:

Нікотин

Кальян

Сигарети
Процентне співвідношенняЗалежить від тютюну. В середньому в одній пачці тютюну (50 грам) міститься близько 0,05 нікотину.Одна сигарета містить приблизно 6-8 мг нікотину.
Попадання в кровЗа годину активного куріння, при середній затягуванні в кров потрапляє близько 10 нг нікотину.Від однієї сигарети в кров потрапляє близько 3-4 мг нікотину.
ФільтраціяВода в колбі здійснює додаткове очищення диму від нікотину.Наявність паперу, яка є продуктом горіння тільки підсилює шкоду нікотину.

Як видно з таблиці, шкода від нікотину в тютюні сильно преувелічен.Поетому любителям покурити кальян в першу чергу слід орієнтуватися на власні відчуття.

Вміст нікотину залежить від марки і сорти тютюну. Звертайте на це увагу перед тим, як його купити.

Коментарі: 0

  Вас може зацікавити

  xI-813
  Російська компанія Union Hookah стала відома завдяки великому асортименту цікавих за зовнішнім виглядом і гарним по курильним властивостями кальянів. Оригінальн...
  Виробник:
  Union Hookah
  Категорія:
  Шахти Union Hookah
  Ціна:
  3687 грн.
  kalian-kaya-shisha-el-keyif-pn-tower-alu
  Кальян Kaya El Keyif PN Tower Alu - один з найоригінальніших кальянів класичного представника цієї широко відомої лінійки. Модель такого кальяну продається в ма...
  Виробник:
  Kaya Shisha
  Категорія:
  Кальяни Kaya El Keyif
  Ціна:
  2161 грн.
  Чаша для кальяна Kong MUMMY MILK
  Сучасна чаша для кальяну Kong MUMMY MILK - це виріб класичної форми, що має п'ять отворів і проводиться з натуральної глини. Чашки від цього виробника були ...
  Виробник:
  Kong
  Категорія:
  Глиняні
  Ціна:
  181 грн.
  Сетка для кальяна Hate
  Сітка або ж по іншому, ковпак для кальяну, це спеціальний аксесуар для більш безпечного і комфортного застосування приладу. Основне його завдання - не дати спек...
  Виробник:
  Hate
  Ціна:
  176 грн.
  top
  Кальян Amy Deluxe SS 20.01 Trilliant
  Стильне і якісне курильний пристрій від відомого німецького бренду стане відмінним варіантом як для домашнього застосування, так і закладів. Популярним варіанто...
  Виробник:
  AMY
  Категорія:
  Кальяни Amy SS
  Ціна:
  4229 грн.

  Схожі статті

  • Доставка товару
   по Україні

  • Офіційна гарантія
   від виробника

  • Оплата готівкою
   або картою

  • Повернення
   без питань