• (063) 755-35-51
 • (098) 434-61-10
 • (099) 276-46-47
Кошик порожній

Контакты

Замовити дзвінок

Пн-Пт. з 10 до 19

Сб. з 11 до 16

Нд. вихідний

г. Одесса
вул. Фонтанська дорога 11, офіс 210

Кальянний тютюн без нікотину

Щоб однозначно відповісти на це питання, потрібно точно знати, що саме ви курите за допомогою кальяну. У наш час він став надзвичайно популярним видом відпочинку з друзями. А тому, провідні фірми-виробники стали випускати кальянні безнікотинові суміші. Вимочені в натуральних ароматизаторах, цукровому сиропі і гліцерині, вони можуть бути фруктово-ягідними, медовими або з додаванням м'ятних листів. Також для Кальянокуренії використовують натуральні камені, попередньо замочені в спеціальному сиропі. Вони не містять нікотину і надають диму ніжний смак і аромат.
девушки курят кальян дым в бассейне
Безумовно, при палінні класичного тютюну можна констатувати наявність нікотину. Хоча він очищений від смол і інших канцерогенних речовин, нікотин все ж там присутній, про що зобов'язаний попередити виробник на упаковці.современный кальян дизайнерский дорогой необычный

Все більше виробників пропонують суміші або з низьким вмістом нікотину, або зовсім без нього. У таких сумішах присутні тільки натуральні компоненти. У гліцерині вимочуються попередньо фрукти і ягоди, додається мед, цукровий сироп, деякі бренди використовують м'яту.

Якщо говорити про більш міцних сортах тютюну, тут нікотин присутній обов'язково. Вагому роль відіграє сорт тютюнового аркуша, то, в яких умовах він вирощувався, як відбувалася сушка і обробка. Деякі виробники віджимають тютюн, щоб частково усунути шкідливий нікотин або посилити фортеця штучним чином.

В основному виробники використовують три сорти тютюну. Кожен з них відрізняється по фортеці і аромату:

 • Virginia - фортеця в діапазоні від 1 до 3%. Добавки практично не відчуваються за рахунок чистого і м'якого аромату.
 • Burley - фортеця в діапазоні 2-4%. Має аромат горіхів і карамелі, тому поєднується із сумішами відповідних смаків.
 • Oriental - фортеця до 6%. Яскравий і насичений смак пов'язаний з тим, що виробник використовує ефірні масла у великій кількості. Ідеально підходить для створення різних міксів.

Впливає чи нікотин на організм?

Нікотин дійсно є в кальяні. Це підтверджують численні світові та вітчизняні дослідження. Якщо говорити про процентне співвідношення, то в одній пачці кальянного тютюну, вага якої 50 грам, міститься нікотин на 0,05%. Таким чином, тютюн містить приблизно 25 міліграм нікотину.

Шляхом нехитрих обчислень вдається довести, що під час одноразового сеансу відбувається виділення 6,25 міліграма нікотину. Шкода від нікотину безпосередньо пов'язаний з тим, що речовина активно надає нейротоксическое дію. Таким чином, відбувається формування залежності.

Деякі виробники пропонують любителям покурити кальян, так звані замінники тютюну. У більшості випадків, як замінники використовуються «курильні камені». Це можуть бути висушені фрукти, меляса або листя чаю. Подібні альтернативи мають істотний недолік - в них відсутня нікотин. В результаті цього, у курця немає можливості насолодитися тими самими відчуттями, заради яких він і курить кальян.

Останнім часом все частіше можна зустріти дослідження, які спрямовані не на те, щоб обчислити процентне співвідношення нікотину в тютюні, а визначити, скільки його міститься в крові. Таким чином, вдалося дізнатися, що в крові тютюн різних виробників розподілився по-різному. Наприклад, для Nakhla ці показники склали 9.8 нг / мл, для Альфакер - 11.4 нг / мл, а для Starbuzz 5.8 нг / мл. Час, протягом якого проводився аналіз - 60 хвилин. Це ще раз підтверджує той факт, що нікотину в кальяні в кілька разів менше, ніж нікотину в пачці сигарет.

Крім цього, слід враховувати той факт, що в результаті годинного куріння кальяну поставляється приблизно в 2-3 рази менше нікотину, в порівнянні з тими ж сигаретами. При цьому передача нікотину розтягується на певні проміжки, що сприяє амортизації удару по організму.

Основна небезпека в нікотині?

Шкода від кальяну пов'язаний не настільки з тим, що в ньому міститься нікотин. Є безліч інших факторів, які впливають на організм:

 • Чадний газ - в процентному співвідношенні показники чадного газу в кальяні в кілька разів перевищують показники сигарет.
 • Передача слини. Досить часто кальян куриться в великих компаніях. Навіть з використанням персональних мундштуків не вдається уникнути ситуацій, коли в рідинний фільтр кальяну разом з димом передається слина.
 • Відсутність циркуляції повітря в приміщенні. Це сприяє збільшенню ризику пасивного куріння.

Кожну з цих «небезпек» досить легко спростувати:

 • За рахунок фільтрації диму через воду зменшується кількість нікотину, різних фенолів і інших речовин.
 • Тютюн не стикається з відкритим вогнем, відбувається свого роду тління. Таким чином, кальянний дим не містить шкідливі канцерогени, які чинять негативний вплив на організм.
 • Персональні або одноразові мундштуки зменшують ризик слюнообмена.

Багато хто помилково порівнюють нікотин, який міститься в кальяні з нікотином в сигаретах. Але між ними колосальна різниця. Для того, щоб продемонструвати відмінності ми підготували спеціальну таблицю:

Нікотин

Кальян

Сигарети
Процентне співвідношенняЗалежить від тютюну. В середньому в одній пачці тютюну (50 грам) міститься близько 0,05 нікотину.Одна сигарета містить приблизно 6-8 мг нікотину.
Попадання в кровЗа годину активного куріння, при середній затягуванні в кров потрапляє близько 10 нг нікотину.Від однієї сигарети в кров потрапляє близько 3-4 мг нікотину.
ФільтраціяВода в колбі здійснює додаткове очищення диму від нікотину.Наявність паперу, яка є продуктом горіння тільки підсилює шкоду нікотину.

Як видно з таблиці, шкода від нікотину в тютюні сильно преувелічен.Поетому любителям покурити кальян в першу чергу слід орієнтуватися на власні відчуття.

Вміст нікотину залежить від марки і сорти тютюну. Звертайте на це увагу перед тим, як його купити.

Коментарі: 0

  Вас може зацікавити

  kalian-hoob-atom
  Оригінальна конструкція Hoob Atom неодмінно заслуговує увагу кожного, готовий курильний прилад вийшов настільки оригінальним і незвичайним, що відвести від нього погляд буде не просто. Кальян являє собою унікальне дітище компанії НООВ, яка виготовляє продукцію тільки на основі сучасних технологій. Представлена ​​модель обов'язково стане вдалим варіантом для подарунка, як одному, так і співробітникові або начальнику. Його оцінять всі, хто хоч раз відчував його в справі.Творці кальяну Hoob Atom повністю пішли від загальноприйнятих стандартів, в результаті вони отримали щось привабливе і унікальне. Незважаючи на дивну конструкцію, кальян відрізняється високими характеристиками і легкої тягою, а тому зможе задовольнити потреби навіть найвимогливіших цінителів.В системі була використана унікальна форма кріплення шахти з колбою, що забезпечила герметичне кріплення елементів. А колба з шийкою великого діаметру дозволяє використовувати різноманітні фрукти і ягоди.Застосування у виготовленні тільки якісних матеріалів дозволило зробити конструкцію міцною і надійною, а тому вона зможе прослужити протягом довго часу. Оригінальна конструкція Hoob Atom неодмінно заслуговує увагу кожного, готовий курильний прилад вийшов настільки оригінальним і незвичайним, що відвести від ньог Оригінальна конструкція Hoob Atom неодмінно заслуговує увагу кожного, готовий курильний прилад вийшов настільки оригінальним і незвичайним, що відвести від ньог...
  Оригінальна конструкція Hoob Atom неодмінно заслуговує увагу кожного, готовий курильний прилад вийшов настільки оригінальним і незвичайним, що відвести від ньог...
  Виробник:
  Hoob Hookahs
  Категорія:
  Кальяни Hoob
  6287 грн.
  new
  колба Аму SS12
  Колба обов'язковий елемент кальяну, від якого залежить не тільки куріння, але і зовнішній вигляд, а також надійність всієї конструкції. Ринок являє велика різноманітність колб, головні відмінності яких матеріал, тип з'єднання з шахтою, обсяг судини. Серед безлічі варіантів одним з найбільш затребуваних залишається німецький виробник Amy. Кілька серій, різного цінового сегмента, дозволяють придбати високоякісні курильні пристосування за доступною вартості. Популярними залишаються кальяни серії SS, купити колбу Amy SS 12 в Києві на найвигідніших умовах дає можливість наш спеціалізований сайт.Огляд основних характеристик колби Amy SS 12Колби Amy SS 12 відносяться до невеликих виробів, що практично в транспортуванні. Такі пристрої вибирає все більше курців, адже незважаючи на компактні розміри, кальян відмінно справляється зі своїми основними функціями. Крім важкої і міцної шахти з нержавіючої сталі, пристрій оснащений якісною колбою.Купити колбу Amy SS 12 в Одесі або з доставкою в інші міста України, в нашому інтернет магазині можна як в комплектації з кальяном, так і окремо.Замовивши виріб клієнт отримає колбу:об'ємом 1 літр;виконану зі скла, в два шари, в декількох варіантах колірного рішення;надійного варіанту з'єднання різьбленням;з високим рівнем міцності і ударостійкості, що прослужить тривалі терміни експлуатації.Ціна колби Amy SS 12 відноситься до середньої, але якість відповідає німецької педантичності. Колба обов'язковий елемент кальяну, від якого залежить не тільки куріння, але і зовнішній вигляд, а також надійність всієї конструкції. Ринок являє велик Колба обов'язковий елемент кальяну, від якого залежить не тільки куріння, але і зовнішній вигляд, а також надійність всієї конструкції. Ринок являє велик...
  Колба обов'язковий елемент кальяну, від якого залежить не тільки куріння, але і зовнішній вигляд, а також надійність всієї конструкції. Ринок являє велик...
  Виробник:
  AMY
  Категорія:
  На різьбі
  1163 грн.
  silikon-dlia-shlanga-wookah-leather-hose
  На зміну традиційним трубкам прийшли більш якісні аналоги - шкіряні силіконові шланги, які пропонуються компанією Wookah в різних кольорах. Головною перевагою такого виробу є висока надійність, і з часом шланг не деформується. При цьому за ним зручніше доглядати, а при регулярному і ретельному промиванні він зможе прослужити досить довго.Представлений шкіряний силіконовий шланг Wookah відрізняється високою якістю, при регулярному застосуванні він не стирається, а також не вбирає в себе сторонні запахи, завдяки цьому вдасться отримати максимальну передачу смакових якостей використовуваного тютюну. Він має високу міцність, а тому на відміну від традиційної трубки, його практично неможливо порвати або зіпсувати.Застосування у виробництві спеціального матеріалу дозволило отримати високу гнучкість шланга, завдяки чому куріння виходить максимально комфортним. Зовнішня частина аксесуара покрита натуральною шкірою, що надає йому додаткової привабливості, а також робить більш приємним на дотик. Виробником пропонується купити деталь в декількох колірних варіантах, що дозволяє вибрати шланг під уже куплений кальян. На зміну традиційним трубкам прийшли більш якісні аналоги - шкіряні силіконові шланги, які пропонуються компанією Wookah в різних кольорах. Головною перевагою т На зміну традиційним трубкам прийшли більш якісні аналоги - шкіряні силіконові шланги, які пропонуються компанією Wookah в різних кольорах. Головною перевагою т...
  На зміну традиційним трубкам прийшли більш якісні аналоги - шкіряні силіконові шланги, які пропонуються компанією Wookah в різних кольорах. Головною перевагою т...
  Виробник:
  Wookah
  2239 грн.
  kalian-4-stars-640-chernyi
  Amy 4-Stars 640 - Витончена і функціональна модель. Вона виконана з нержавіючого матеріалу. Широка шахта - запорука приємної і легкої тяги в процесі розкурювання. У даній моделі колба надійно з'єднана з шахтою. Для цього застосовується різьбова система. Її суть полягає в закручуванні з'єднання. Таким чином, можна позбутися від використання ущільнювачів. Ця система забезпечує високий рівень герметичності. Серед переваг кальяну 4 Star 640 варто відзначити використання шланга, зробленого з силікону. Він простий у використанні, його легко мити і зберігати. Такий шланг практично не деформується. Він прослужить власникам протягом довгих років.Шахта має приємний глянцевим відтінком. У комплект входить:Колба і шахта.Чашка і бача.Шланг (з силікону).Мундштук (з алюмінію).Продукція цього бренду характеризується високою якістю і довговічністю. Amy 4-Stars 640 - Витончена і функціональна модель. Вона виконана з нержавіючого матеріалу. Широка шахта - запорука приємної і легкої тяги в процесі розкурюванн Amy 4-Stars 640 - Витончена і функціональна модель. Вона виконана з нержавіючого матеріалу. Широка шахта - запорука приємної і легкої тяги в процесі розкурюванн...
  Amy 4-Stars 640 - Витончена і функціональна модель. Вона виконана з нержавіючого матеріалу. Широка шахта - запорука приємної і легкої тяги в процесі розкурюванн...
  Виробник:
  AMY
  Категорія:
  Кальяни Amy 4 Stars
  1472 грн.
  4-star-650-chernyi-chernyi
  Amy 4-Star 650 - Бюджетна і практична модель. Її відрізняє елегантний і стильний зовнішній вигляд. Кальян створений з нержавіючого металу. Деякі різновиди оброблені з зовнішнього боку спеціальним матовим і хромовим напиленням. Колба 4-Star 650 створена з міцного скла, стійкого до ударів. Всі елементи кальяну з'єднуються за допомогою різьбових з'єднань. Таке рішення досить практично і зручно. В процесі експлуатації шахти треба виконати пару обертань по різьбі. Це дозволяє забезпечити герметичне з'єднання з колбою. Власники зможуть переносити виріб за шахту, не побоюючись за його збереження.Його висота 650 моделі - 78 сантиметрів. Має спеціальну чашку, зроблену з якісної глини. Зовні її НЕ декорують глазурованою покриттям. За рахунок цього рішення листя тютюну не починають пригорати в процесі розкурювання. Компактні габарити роблять кальян 4 star чудовим вибором для тих, хто вважає за краще тривалі переїзди і відрядження. Модель зручна у догляді. Вона доступна в різних колірних тонах: біла, червона і т.п. Amy 4-Star 650 - Бюджетна і практична модель. Її відрізняє елегантний і стильний зовнішній вигляд. Кальян створений з нержавіючого металу. Деякі різновиди оброб Amy 4-Star 650 - Бюджетна і практична модель. Її відрізняє елегантний і стильний зовнішній вигляд. Кальян створений з нержавіючого металу. Деякі різновиди оброб...
  Amy 4-Star 650 - Бюджетна і практична модель. Її відрізняє елегантний і стильний зовнішній вигляд. Кальян створений з нержавіючого металу. Деякі різновиди оброб...
  Виробник:
  AMY
  Категорія:
  Кальяни Amy 4 Stars
  1645 грн.

  Схожі статті

  Перейти
  • Доставка товару
   по Україні

  • Офіційна гарантія
   від виробника

  • Оплата готівкою
   або картою

  • Повернення
   без питань

  Підписатися на ЗНИЖКИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ: